articles_in_other_languages:czech:pokyny_pro_planovani_projektu_vzduchotechniky_s_optimalizaci_komfortu_a_nakladu_pro_bytove_stavby

Pokyny pro plánování projektů vzduchotechniky s optimalizací komfortu a nákladů pro bytové stavby

Komfortní větrací systémy s rekuperací tepla (systémy s přívodem /odvodem vzduchu) mohou být realizovány s daleko vyšší účinností, levněji a s menšími nároky na údržbu, pokud se vzduchotechnické rozvody budou navrhovat důsledně podle principu řízeného proudění převáděného vzduchu. Další logický vývoj tohoto principu: „rozšířené kaskádové větrání“ byl zkoumán v rámci projektu “Dvojí užitek” financovaného Společností pro podporu výzkumu (FFG). Vzduch je přiváděn pouze v ložnicích a odtud proudí do obytných prostor. To umožňuje další zredukování potřebného průtoku venkovního vzduchu při zachování prakticky stejné kvality vnitřního ovzduší, protože obyvatelé jsou buď v obývacím pokoji nebo vložnici. Na základě výsledků výzkumu lze pomocí tohoto on-line návodu prověřit výsledky při nasazení rozšířeného kaskádového větrání s ohledem na finance, energie, možnosti použití, akustiku i s potřebným výkladem. Doplňující návody nabízí interaktivní webová pomůcka (odkaz). Pro architekty a projektanty slouží pro ranní fáze návrhu, kde si mohou navržené půdorysy posoudit na vhodnost použití rozšířeného kaskádového větrání a navrhnout možnosti optimalizace.

.

On-line “Nástroj pro plánování”: Link
“Nástroj pro plánování” otevřete kliknutím na tlačítko na pravé straně.
Překlad plánovacího nástroje a textů z němčiny byl proveden sdružením Centrum pasivního domu.
Link to original German version: Link

articles_in_other_languages/czech/pokyny_pro_planovani_projektu_vzduchotechniky_s_optimalizaci_komfortu_a_nakladu_pro_bytove_stavby.txt · Last modified: 2014/09/18 18:19 (external edit)